Prohlídky

Prohlídky s průvodcem

KOUPIT VSTUPENKU

Prohlídky se konají denně (včetně víkendů a státních svátků) od 10 hodin, začínají vždy po 30 minutách. Prohlídka trvá přibližně 50 minut, probíhá výhradně s průvodcem, a to pro maximálně 22 osobVýklad probíhá v anglickém jazyce. Prohlídka zahrnuje Barokní knihovní sál, Meridiánovou síň a Astronomickou věž.

Prohlídky v češtině se konají pravidelně každou sobotu v 9:30 a neděli v 11 hodin. Prosíme, rezervujte si své místo na prohlídku předem, buď telefonicky nebo mailem. Vstupenku skip the line si můžete zakoupit také online. Pro nepravidelné prohlídky v češtině prosím sledujte náš facebook, kde naleznete přehled časů a volných míst pro danou prohlídku.

Textové informace jsou k dispozici také v tištěné podobě, a to v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, portugalštině, holandštině, japonštině, čínštině a ruštině.

Rezervace jsou nutné pro skupiny nad 20 osob, jednotlivci si prohlídku rezervovat nemusí. Pro organizované skupiny můžete dopředu objednat na mailu klementinum@dreyer.cz, telefonicky +420 222 220 879 nebo prostřednictvím formuláře.

 

Objednat skupinovou prohlídku

 

K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina patří Barokní knihovní sál s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými velikými glóby. Astronomická věž, vysoká 68 metrů, z níž je nádherný výhled na historické centrum Prahy a Meridiánová síň, která je unikátní místností, dříve využívánou na určování poledne.

video