Komentované prohlídky | Kam na výlet | Klementinum

Prohlídky

Prohlídky s průvodcem

KOUPIT VSTUPENKU

Každá prohlídka trvá přibližně 50 minut a probíhá výhradně s průvodcem. Trasa zahrnuje celkem 172 schodů. Maximální počet 9 osob na prohlídku.

Pro zobrazení aktuálního časového rozvrhu prohlídek v českém a anglickém jazyce, prosím využijte odkaz koupit vstupenku.

Prohlídka zahrnuje Barokní knihovní sál, vyhlášený nejkrásnější knihovnou světa, s překrásnou freskovou výzdobou a historicky cennými glóby. Meridiánovou síň, dříve využívanou pro přesné určování poledne. 68 metrů vysokou Astronomickou věž s nádherným výhledem na historické centrum Prahy do všech světových stran. Vystavena je i faksimile Vyšehradského kodexu, se kterou se můžete vyfotografovat.

Textové informace jsou k dispozici také v tištěné podobě, a to v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, portugalštině, holandštině, japonštině, čínštině a ruštině.

Pro skupinové rezervace nad 8 osob prosím využijte rezervační formulář. Můžete se také dopředu objednat přes mail klementinum@dreyer.cz  nebo telefonicky +420 222 220 879.

 

Objednat skupinovou prohlídku

 

K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina patří Barokní knihovní sál s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými velikými glóby. Astronomická věž, vysoká 68 metrů, z níž je nádherný výhled na historické centrum Prahy a Meridiánová síň, která je unikátní místností, dříve využívánou na určování poledne.

video