Prohlídky s průvodcem

KOUPIT VSTUPENKU

Prohlídky se konají denně (včetně víkendů a státních svátků) od 10 hodin, začínají vždy po 30 minutách. Prohlídka trvá přibližně 50 minut, probíhá výhradně s průvodcem, a to pro maximálně 22 osob. Výklad probíhá v anglickém jazyce.

Prohlídky v češtině se konají pravidelně každou sobotu v 9:30 a neděli v 11 hodin. Prosíme, rezervujte si své místo na prohlídku předem, buď telefonicky nebo mailem. Vstupenku skip the line si můžete zakoupit také online. Pro nepravidelné prohlídky v češtině prosím sledujte náš facebook, kde naleznete přehled časů a volných míst pro danou prohlídku.

Prohlídka zahrnuje Barokní knihovní sál, barokní perlu mezi knihovnami s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými glóby. Meridiánovou síň, která byla dříve využívána pro přesné určování poledne. Astronomickou věž, která je vysoká 68 metrů a je z ní nádherný výhled na historické centrum Prahy do všech světových stran. Na prohlídkové trase také vystavujeme faksimile Vyšehradského kodexu, se kterými se můžete vyfotografovat.

O Klementinu

Rozsáhlý areál Klementina se rozkládá mezi Karlovou a Křížovnickou ulicí a hlavním průčelím se obrací do Mariánského náměstí. Od Karlova mostu či Staroměstského náměstí je vzdálen jen pár minut. Klementinum vybudované na ploše dvou hektarů je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě. Klementinum za sebou skrývá dlouhou a bohatou historii a dodneška je důstojným stánkem kultury a vědění.

video