Developed in conjunction with Joomla extensions.

Turistické prohlídky s průvodcem

Prohlídky se konají denně (včetně víkendů a státních svátků) od 10 hodin, začínají vždy po 30 minutách. Prohlídka trvá cca 45 minut, probíhá výhradně s průvodcem, a to pro maximálně 25  lidí. Zahrnuje Barokní kihovní sál, Meridiánovou síň a Astronomickou věž.

Vstupné:

Plné: 220,-Kč
Rodinné: 500,-Kč (1 - 2 dospělí a minimálně 1 a maximálně 3 děti)
Snížené: 140,-Kč (držitelé průkazu ZTP, ZTP/P, mládež od 8 do 18 let, studenti SŠ a VŠ do 26 let)
Zdarma: děti do 7 let

Turisté s Prague Card mají v Klementinu 25% slevu z plného vstupného.

Výklad probíhá v anglickém jazyce, prohlídky v českém jazyce probíhají o víkendech každou hodinu od 11 do 15 hodin. V případě zájmu o český výklad ve všední dny je prohlídka na dohodě.
Informace jsou k dispozici také v tištěné podobě, a to v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, portugalštině, holandštině, japonštině, čínštině a ruštině.

Rezervace jsou nutné pro skupiny nad 10 osob, jednotlivci si prohlídku rezervovat nemusí. Pro organizované skupiny můžete dopředu objednat na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. mimořádné prohlídky v češtině, němčině, angličtině, francouzštině, popř. i v dalších jazycích.

Při výstupu na věž lze použít výtah, ovšem jen do 3. patra, odkud ještě zbývá 87 schodů na ochoz věže.

Kontakt

Pokladna: 733 129 252

Informace a rezervace:
PhDr. Marie Řehořová, tel.: 606 100 293, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

andels 
  • Rozsáhlý areál Klementina se nachází na staroměstské straně Karlova mostu přímo v centru historické části Prahy. Klementinum bylo vybudováno na ploše dvou hektarů a je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě. 
 
 
  • K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina patří Astronomická věž, vysoká 68 m, z níž je nádherný výhled na historické centrum Prahy, Meridiánová síň - unikátní místnost, dříve využívána na určování poledne a Barokní knihovní sál s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými velikými glóby.
 03-barkochoz
  • V případě, že se v Zrcadlové kapli nekoná jiná akce, je možné do ní v rámci prohlídky také nahlédnout. Tuto možnost však předem nelze garantovat.


 
Vystavujeme faksimile Vyšehradského kodexu na prohlídkové trase. Více informací zde >>

I.  -  II.:  10.00-16.30 hod
III.  - X.: 10.00-18.00 hod
XI. - XII: 10.00-17.30 hod


     tripadvisor logo transp 220x50


reklama:
 
hvh legal